BAŞBAKAN TATAR ENGELLİLER FEDERASYONU’NU ZİYARET ETTİ

BAŞBAKAN TATAR ENGELLİLER FEDERASYONU’NU ZİYARET ETTİ

7

Başbakan Ersin Tatar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Engelliler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Başbakan Ersin Tatar saat 11,30’da gerçekleştirilen ziyarette yaptığı konuşmada, engellilere yönelik hassasiyetlerini her vesile ile gösterdiklerini kaydetti ve dün çeşitli kurum kuruluş ve devlet makamlarının engelliler konusunu değerlendirip ilgili mesajları verdiğini söyledi.

Engelli olmanın bir insanlık olayı olduğunu, herkesin bir engelli adayı olduğunu ve başına her an her şeyin gelebileceğini anlatan Başbakan Tatar, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve ailelerine destek olmanın önemli olduğunu vurguladı.

Devlet nezdinde herkesin eşit olduğunu dile getiren Başbakan Tatar, hayat mücadelelerinde engellilere yardımcı olmak ve onları sahip çıkmak gerektiğini vurguladı. Tatar bütçe olanakları dahilinde zaman içerinde engellilerin sorunlarını çözmek için çalışacaklarını kaydetti ve tüm sorunları birlikte halletmenin mümkün olmadığını belirtti.

Tatar yaşamını kaybeden Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Sedat Hacımehmet’e de rahmet diledi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
WhatsApp chat