ULAŞTIRMA BAKANLIĞI AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ VE SINAVI MAĞUSA’DA GERÇEKLEŞTİ

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ VE SINAVI MAĞUSA’DA GERÇEKLEŞTİ

0 84

KKTC Denizcilik Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bugün Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 14.00’de TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı heyeti tarafından “Amatör Denizcilik Eğitimi ve Sınavı” yapıldı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, KKTC Denizcilik Bayramı etkinliği dün üzücü olay yaşadık öncelikle hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum yakınlarına da sabır versin diyorum. Ülkemize baktığımızda bir Ada ülkesiyiz, ülkemizde denizciliğin daha çok sevilmesi, denizcilik sporlarının, aktivitelerin, ekonomik değerlerin daha fazla artması çerçevesinde bir adım attık, ilkini yapıyoruz ülkemizde bu kadar geniş kapsamlı amatör denizci belgesi verme amatör denizci yetiştirilme konusunda bir etkinlik yaptık ve bu etkinliğin gerçekleşmesi için Türkiye Ulaştırma Alt Yapı Bakanlığı ile ülkemizde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı çerçevesinde bir işbirliği yaptık, iş birliği çerçevesinde her ay bu eğitimlerin devam etmesini ve ülkemizde bir çok amatör denizci yetiştirilmesi konusunda yeni bir dönem başlatıyoruz.

Bu eğitimler çerçevesinde eğitimi aldıktan sonra katılımcıların bir sınavla amatör denizci belgesine sahip oluyorlar. Bakanlığımızın İnternet sitesinde duyurularla bu etkinliğin daha da devam etmesini her ay sürekli sınav ve eğitimlerin olmasını sağlayacağız. Bu eğitimlerle ülkemizde aynen Türkiye Cumhuriyeti’nde belirlendiği şekilde hedefle çıkıyoruz yola Türkiye’de 1 milyon denizci yetiştirmeye yönelik insiatif başlandı Türkiye Ulaştırma Alt Yapı Bakanlığı Danışmanı Ali Kurumahmut, Deniz ve sular düzenlemle genel müdürü Ahmet Selçuk Sert bu konuda öncülük yapıyorlar bu etkinliğimize de katıldılar etkinliğimize de çok yoğun katılım oldu. Buradaki amacımız denize sırtımızı değil yüzümüzü dönmeyi sağlamaktır. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı olarak amatör denizciler yetiştirmek ve bu güzel değerinde katmaya çalışacağız. Ülkemize baktığımızda her 25 kişiden 1’i nin denizci olmasını hedefliyoruz” dedi. (MHA)

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy