ÜÇLÜ KOALİSYONA DOĞRU.

ÜÇLÜ KOALİSYONA DOĞRU.

0 2.056

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilmesinin ardından Parti merkezini toplayarak izleyeceği yol haritası için izlenecek yolu belirleme çalışmalarına başladı.

DP ve YDP ile bir erken seçim hükümeti kurma şansı dışında bir alternatifi olmayan Özgürgün’ün DP ile yapacağı görüşmede DP’ye üç bakanlık önermesi bekleniyor. DP bu öneriye sıcak bakıyor.

YDP’ye bir bakanlık önereceği iddia edilen Hüseyin Özgürgün’ün 6 bakanlığın UBP’de kalmasını isteyeceği belirtiliyor.

YDP’ye bir bakanlık önereceği iddia edilen Hüseyin Özgürgün’ün 6 bakanlığın UBP’de kalmasını isteyeceği belirtiliyor. Hüseyin Özgürgün’ün Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili de Serdar Denktaş’a öneride bulunacağı da ileri sürülüyor.

Hüseyin Özgürgün’ün Serdar Denktaş’a UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı olması için kendisini yetkili kurullarına önermeyi teklif edeceği yönünde bilgiler edinilse de bu konunun ilerleyen zaman içerisinde netlik kazanacağı belirtiliyor.(MHA)

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy