TRUMP: ‘BU BOK ÇUKURU ÜLKELERDEN NİYE İNSAN KABUL EDİYORUZ?’

0 53

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Oval Ofis’te yapılan mülteciler konulu toplantıda mülteciler hakkında skandal sözlere imza attığı iddia edildi. Trump iddiaya göre toplantıda, ”Bu bok çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?” dedi. Donald Trump’un saf ettiği bu sözlerle ilgili Beyaz Saray’dan herhangi bir yalanlama gelmedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre Washington Post gazetesinin duyurduğu haberle ilgili Beyaz Saray’dan bir yalanlama gelmedi. Trump’ın bu sözleri Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti’yi kast ederek kullandığı belirtildi.

‘Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır.’

'Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır.'

Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray sözcülerinden Raj Shah, ”Washington’daki bazı politikacılar başka ülkeler için mücadele yolunu seçmiş olabilir ama Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır. Başkan Trump, ulusumuza katkı verebilecek, ekonomimizi güçlendirecek ve topluma yararı olacak kişileri kabul etme konusunda kalıcı çözümler aramaktadır.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy