ONLINE ALIŞVERİŞTE SÜRE UZATILDI

ONLINE ALIŞVERİŞTE SÜRE UZATILDI

0 40

BDDK Başkanı Akben, “ İnternet üzerinden kartla alışverişe onay süresini 31 Ocak 2018’de sona erdireceğiz.” dedi.

Kredi kartı ile online alışveriş yapan kullanıcılara, onayı zorunlu hale getiren uygulamanın süresi 17 Ağustos’tan 31 Aralık’a kadar uzatılmıştı ancak BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, yeni bir açıklama yaparak, “İnternet üzerinden kartla alışverişe onay süresini 31 Ocak 2018’de sona erdireceğiz.” Dedi.

Akben bu durumun, verilen sürenin bankalar ve vatandaşların gelen talepler ile yıl sonunda yoğunlaşan harcamalardan dolayı banka sistemlerinin entegrasyonunda aksama olmaması için uzatıldığı açıkladı.

1 Şubat 2018 tarihinden itibaren kredi kartı ile alışveriş yapacak müşterilerin onayları gerekecek. Kart sahipleri, çalıştığı bankalara bildirimde bulunmadıkları sürece internet üzerinden online alışveriş yapamayacak. Artık kart sahipleri açıkça talep etmediği sürece, bireysel banka kartları ve kredi kartları elektronik ticaret işlemlerine kapalı bir şekilde üretilecek.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy