METEOROLOJİ DAİRESİ’NDEN FIRTINA UYARISI

METEOROLOJİ DAİRESİ'NDEN FIRTINA UYARISI

0 179

Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, son meteorolojik değerlendirmeler sonucunda rüzgarın şiddetini arttırarak Perşembe günü güney ve batı, Cuma günü ise kuzey ve batı yönlerden kuvvetli rüzgar ile zaman zaman fırtına 60-10 km/sa hızına ulaşması bekleniyor.

Meteoroloji Daire Müdürü Raif İlker Buran’dan alınan bilgilere göre, rüzgar bu akşamdan itibaren şiddetini arttıracak önce kuvvetli zaman zaman da fırtına şeklinde esecek. Yarın öğleden sonra ise fırtınanın şiddeti artacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nden fırtına uyarısı

Meteoroloji Dairesi’nin kuvvetli fırtına uyarısından sonra Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri, beklenen rüzgar ve fırtına sebebi ile çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceğine dikkat çekerek bu konuda dikkatli olması konusunda halka çağrıda bulundu. LTB yetkilileri ayrıca, rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluklardan dolayı vatandaşların araçlarını tehlike yaratma olasılığından dolayı ağaç altlarına park etmemeleri ve tedbirli olmaları konusunda da uyardı.

Olası tehlikeli durumlarla karşılaşılması halinde LTB ALO 185 şikayet hattına ulaşmalarını önemle rica etti.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy