MERAL AKINCI, ONKOLOJİ MERKEZİ’NDEKİ RESİM SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ

MERAL AKINCI, ONKOLOJİ MERKEZİ’NDEKİ RESİM SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ

0 8

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde tedavi gören hastaların resimlerinden oluşan sergiyi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Merkezi hekimlerinden Dr. Özlem Gürkut, Meral Akıncı’ya eşlik ederek, 9 hastanın 60 eserinden oluşan sergi ve eserlerin hikayeleri hakkında bilgi verdi.

“FİLİSTİNLİ BİR KIZIN HAYALİ”

Kanser tedavisi sırasında uğraşı terapilerini hastalara her zaman söylediklerini, müzik ve resim gibi sanata yönelerek o stresli zamanlarının daha rahat atlatmalarına olanak sağlandığını belirten Gürkut, tedavi olan hastalar arasında resim yapanlar bulunduğunu, bunlardan birinin de Filistin kökenli genç bir hasta olduğunu anlattı.

Filistin kökenli bir ailenin kızı olan bir hastanın yatağında resim çizdiğini, bir gün kendisine “Bu resimleri bir gün sergileme hayalim var” dediğini aktararak, sergi fikrinin o zaman kafasında oluştuğunu anlatan Dr. Özlem Gürkut, resim çizen diğer hastalara da çağrı yaptıklarını, Kanser Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak ve hastaların gözünden bakmak adına serginin hazırladığını söyledi.

Gürkut, serginin, hastanedeki rutin işleri aksatmadan açıldığını, her bir resmin öyküsü olduğunu kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy