LİMASOL KARNAVALI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

LİMASOL KARNAVALI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

0 57

Kıbrıs’ın en büyük karnavalı Limasol’da yeniden yapıldı, Kıbrıs’ın kuzeyinden de onlarca otobüs, binlerce kişi karnavala katıldı.

Limasol’da, Kıbrıs’ın dört bir yanından katılımla yüz yılı aşkın bir süredir kutlanan büyük karnavala yine yoğun ilgi vardı. Her yıl farklı tarihlere denk gelen ve 10 günlük karnavalın finalini oluşturan büyük yürüyüş dün yapıldı.

Paskalya (Easter/Lambri) gününün belirleyici olduğu karnavala yurt dışından da katılım oldu. Doğanın yeniden canlanmasını simgeleyen paskalya kutlamalarının finalinde, Kıbrıs’ın çok kültürlü yapısı içerisinde yine farklı bir gün yaşandı.

Önceki gün aşırı yağmurlar nedeniyle sel baskınlarının yer aldığı Limasol büyük süratle karnavala hazırlandı, rengarenk görüntülerle kent yeniden uyandı.Festivale bu sene de siyaset, efsaneler, güvellik ve çirkinliğe dair inanışlar, çoğunlukla da mizah ilham kaynağı oldu.

Büyük yürüyüşe katılanların yanı sıra izleyenler de farklı kostümlerle festival alanında yerini aldı.

 

 

 

 

3-NOYANLAR GROUP REKLAM
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy