KOALİSYONDA İLK KRİZ

KOALİSYONDA İLK KRİZ

0 286

Ulusal Birlik Partisi-Halkın Partisi koalisyon hükümetinin göreve krizle başladığı Meclis kulislerinde ciddi şekilde yankılanmaya başladı.

Özellikle UBP kanadında bakanlık bekleyen hatta bakanlıkları kesin gözüken bazı kişilerin son anda kabinede yer almamaları parti içinde krize neden oldu. UBP Girne Milletvekili İzlem Gürçağ’ın kabinede yer almasına kesin gözle bakılırken aniden yerine Faiz Suucoğlu’nun atanması ciddi şekilde parti içinde sinirleri gererken bunun sonunu Meclis’teki nisaba yansıdı.

UBP-HP hükümetinin 30 milletvekili bulunurken bugünkü Meclis ancak 26 vekille açılabildi. Bakanlıklarda ismi geçen İzlem Gürçağ, Kutlu Evren gibi isimlerin kabineye tepki olarak Meclis’e gelmedikleri ifade edilirken Halkın Partisi kanadında da Hasan Topal Meclis’e katılmadı.

Neredeyse UBP ile yapılan heyetler arası görüşmelerin hepsine katılan ve bakanlık için ısrarlı olduğu bilinen Hasan Topal’ın da Meclis’e katılmaması Meclis kulislerinde kabineye tepki olarak algılandı.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy