KİRACISI OLDUĞU EVİN EŞYALARINI SATMASI ÜZERİNE TUTUKLANDI

KİRACISI OLDUĞU EVİN EŞYALARINI SATMASI ÜZERİNE TUTUKLANDI

0 70

Ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verdiği ev eşyalarını satan Filipinli kiracı şikâyet üzerine tutuklandı.

Girne’de kiracı olarak kaldığı dönemde ev sahibi Nigel Peter Holman tarafından, kullanması için kendisine verdiği ev eşyalarını satan Filipinli kiracı Ernesto Jr. Garcia,  Holman’ın şikâyeti üzerine önceki gün tutuklandı.

Yurt dışında olduğu öğrenilen ev sahibi, Aralık ayında evi boşaltan kiracısının evden kaçarken eşyaları da sattığı ortaya çıktı.

Garcia dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini satılan eşyaların bir kısmının bulunduğunu, bir kısmının ise arandığını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

4 ay sonra yakalandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının 2017 yılı Aralık ayı içinde kiracı olarak kaldığı Namık Kemal Caddesi No:32 adresinden ayrılırken, kullanması için Nigel Peter Holman tarafından verilen eşyaları 5 bin TL’ye sattığını söyledi.

Olayın polisin bilgisine yeni geldiğini kaydeden Yanaroğlu, eşyaların bir kısmına ulaştıklarını bir kısmının ise arandığını kaydetti.

Şikâyetin polisin bilgisine yeni geldiğini aktaran Yanaroğlu, alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlının soruşturma amaçlı 1 gün süreyle tutuklu kalması talebinde bulundu.

 

3-NOYANLAR GROUP REKLAM
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy