HALKIN PARTİSİ’NDE 2 İSTİFA

HALKIN PARTİSİ'NDE 2 İSTİFA

0 62

Halkın Partisi’nde iki istifa Ayşen Kumser ve Orkun Bozkurt istifa ettiğini açıkladı.

Halkın Partisi kurucu üyelerinden Ayşen Kumser, Ulusal Birlik Partisi – Halkın Partisi Koalisyon Hükümeti Programının Cumhuriyet Meclisi’nde okunmasının ardından istifa etti. Ayşen Kumser, Halkın Partisi’nin parti tüğünden uzaklaştığı gerekçesi ile istifa ettiğini duyurdu.

Kumser’in istifa açıklaması şöyle:

Halkın Partisi Kurucu Üyelerinden biri olarak, bugüne değin Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden Genel Sekreter Yardımcılığına dek birçok farklı alanda görev yapmış biriyim. Gün geçtikçe Tüzüğümüzde yazdığımız kuruluşumuzdaki amaçlarımızdan aldığımız ve/veya almadığımız birçok kararla uzaklaştığımızı görmekten büyük bir üzüntü duyuyorum. Son zamanlarda yaşanan gelişmeler ve gördüğüm lüzum üzerine, Halkın Partisi Merkez Yürütme Organı üyeliğinden, Parti Meclisi üyeliğinden, partideki diğer tüm görevlerimden ve de parti üyeliğinden istifa ediyorum. Kurucu üyelerinden biri olduğum partimden bu sebeplerle ayrılıyor olmaktan çok ama çok üzgünüm.

Bugüne dek beni destekleyen, üzerimde hakkı olan, parti içinde ve parti dışındaki herkese çok teşekkür ederim. Saygılarımla, Ayşen Kumser

Halkın Partisi Parti Meclisi üyesi Orkun Bozkurt, yaşanan son gelişmeler ışığında Parti Meclisi üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Orkun Bozkurt, bir gönüllü olarak ülke için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Bozkurt’un açıklaması şöyle:

Hayatım boyunca bir yolu terk etmek yerine orada kalarak doğruların mücadelesini verdim ve bunun için ne bir mevkiye ne de bir statüye ihtiyaç duydum. Son gelişmeler ışığında yaptığım özeleştiri sonucunda Halkın Partisi PM’den affımı istedim. Bundan sonra bir gönüllü olarak arkadaşlarımla yolu yürümeye devam edecek ve ülkemin geleceği için çalışmaya devam edeceğim.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy