GÜNEYE GEÇİŞLER DE EURO ENGELİ

GÜNEYE GEÇİŞLER DE EURO ENGELİ

0 147

Her 23 Nisan ve 19 Mayıslarda uzun araba kuyruklarının oluştuğu Metehan Sınır Kapısı’nda bu kez  kısmen sakindi. Vatandaşlar Euro’nun yükselmesi nedeniyle tatili Güneyde değil kuzeyde geçirmeyi tercih etti

Her resmi tatilde Kıbrıslı Türklerin Güneye geçerek tatili değerlendirmesi dün bir nebze de olsa sekteye uğradı. Euro’nun Türk Lirası karşısında ciddi yükselişi vatandaşların her resmi tatilde Metehan Sınır Kapısı’nda oluşturduğu araba kuyruklarının azalmasına neden oldu.

Dün öğle saatlerinde Metehan Sınır Kapısı’na giderek yoğunluğu gözlemledi. Güney’e geçişlerde en sık kullanılan sınır kapılarından biri olan Metehan Sınır Kapısı’nda geçmiş dönemde resmi tatil günlerinde yaşanılan yoğunluk, dün kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kısmen azaldı.

Normal zamanda uzun araç kuyruklarının oluştuğu Metehan Sınır Kapısı’nda dün, geçmiş tatil günlerine göre sakinlik hakimdi.  Hal böyle olunca Metehan Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçmek isteyen vatandaşlar muhaceret işlemlerini rahatça yaparak Güney’e geçebildi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy