GİRNE’DE GIDA İŞLETMELERİ “GECE BASKINLARIYLA” DENETLENİYOR

GİRNE’DE GIDA İŞLETMELERİ “GECE BASKINLARIYLA” DENETLENİYOR

0 10

Girne Belediyesi, Girne’de yiyecek içecek ve eğlence merkezlerinin “gece baskınlarıyla” da denetlendiğini bildirdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yazılı açıklamasında, kent genelinde tüketilen gıdaların güvenliğinin her dönem önemli bir gündem maddeleri olduğunu ifade ederek, turist veya yerli vatandaş olsun tüm kent sakinlerinin sağlığının korunmasının, gözetilmesinin öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

BİR AYDA 136 FARKLI İŞLETME ZİYARET EDİLDİ
Açıklamada, son bir aylık süreçte (14 Mart -16 Nisan 2019) yapılan gıda denetimlerinde; 136 farklı işletmenin ziyaret edildiği, toplam 272 denetim gerçekleştirildiği kaydedildi. Yasal olarak gıda güvenliği koşullarında uygunsuzluk tespit edilen işletmelere toplamda 2 bin 952 TL para cezası uygulandığı, gıda işletmelerinde satışa sunulan veya mutfakta kullanımda olan; ancak gıda güvenliği riski taşıdığı tespit edilen 98 çeşit gıda ürününe de el konulduğu kaydedildi.

Bir aylık süre içerisinde yapılan kontrollerde; hijyen koşulları yetersiz ve gıda güvenliği koşullarına aykırı çalışan Apiko Döner, Halil Usta Restaurant ve Çıralı Bakery isimli 3 işletmenin de mühürlendiğine dikkat çekildi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy