GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ 2. ULUSLARARASI GAZİMAĞUSA SANAT FESTİVALİ’Nİ 4 MART’TA BAŞLIYOR

0 30
Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl  2.’sini düzenlediği  Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali 13 ülkeden 24 sanatçının katılımıyla 4 Mart ile 11 Mart tarihleri arasında Mağusa Gelişim Akademisi Sakarya Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Ülkemizden ve yurt dışından seçkin ressamları bir araya getirecek Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali kapsamında MGA tesislerinde 10:00 ile 1800 saatleri arasında  halka açık olarak atölye çalışmaları yapılacak.  Atölye çalışmalarında üretilen eserler,  10 Mart’ta saat 18:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda açılacak sergiyle sergilenecek ve  bir hafta boyunca ziyarete açık olacak.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuyla ilgili açıklamasında festivalin ülkenin kültürel ve sanatsal tanıtımına bu yıl da katkı koymaya devam edeceğini ifade ederek, sanatçıların Mağusa Gelişim Akademisi’nde yapacakları çalışmalarda sanatçılarla halk ve özellikle öğrencilerin bütünleşmesinin yaşanacağını, bu açıdan festivalin Gazimağusa için çok büyük değer olduğunu kaydetti.
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy