“GARAGÖZÜN PERDESİ” TİYATRO OYUNU MAĞUSA’DA İZLEYİCİLERLE BULUŞTU

“GARAGÖZÜN PERDESİ” TİYATRO OYUNU MAĞUSA’DA İZLEYİCİLERLE BULUŞTU

0 36

Kıbrıs Türk Komedi Tiyatrosu tarafından 1 perdelik gençlik dramı “Garagözün Perdesi” oyunu dün akşam saat 20:00’de Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda izleyicilerle buluştu.

Oyunu yazan ve yöneten İlke Susuzlu, “Garagözün Perdesi” birbirini takip eden bölümlerden oluşan bir gençlik dramı. Gençlerin yaşadığı yokluk, kaybolmuşluk, boşluk gibi duyguları oyunda mercek altına yatırdı. Bu oyunda gençlerin kumar, uyuşturucu, alkol gibi illetlere niye saplanıp kaldığını, boşluk duygusunun içerisinde niye geri dönüşü olmayan hatalar yaptıklarını daha iyi anlatan ve yaşamı daha geleneksel bir dille yaşatan gölge oyununun vazgeçilmez iki karakteri olan Karagöz ve Hacivat anlatıyor. “Gençlik elden gidiyor” denir ya hep, Garagözün Perdesi’inden yansıyan hayatlarda ve gençlikle hemde kendimizle yüzleşeceğimiz bir oyunu izleyenlerle buluşturuyoruz.

Tiyatro oyununda Saldıray Özarı, Özgür Garipsancı, Özlem Özarı, Kumru Garabli ve bir çok oyuncunun rol aldığı “Garagözün Perdesi” oyunu izleyenlere keyifli ve güzel bir gece yaşattı. (MHA)

3-NOYANLAR GROUP REKLAM
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy