GALATASARAY’IN UEFA İLE YAPTIĞI TOPLANTI SONA ERDİ

GALATASARAY'IN UEFA İLE YAPTIĞI TOPLANTI SONA ERDİ

0 80

Galatasaray’ın UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play toplantısı sona erdi. Sarı-kırmızılı kulüpten başkan Mustafa Cengiz, yöneticilerden Okan Böke, iki dönem yönetimde yer alan ve şu anda Sportif A.Ş.’de görev yapan ekonomi uzmanı Mete İkiz, finansal direktör Sedef Hacıosmanoğlu ve hukukçulardan oluşan heyet, UEFA komitesiyle gerçekleştirilen toplantıda yer aldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada UEFA’ya üç ayrı sunum yaptıklarını dile getirdi ve şunları söyledi:

“UEFA heyetine 50 küsur sayfayı tek tek anlattık. Gerek soruşturma müfettişleri gerek UEFA yetkilileri dinlediler ve dinlerken sıkça sorular da sordular. Mali durumu zaten biliyorlar. Biz geleceğe yönelik iş planımızı gerçek verilerle anlattık. Hayali hiçbir şey söylemedik. Mevcut, en kötü ve en iyi duruma göre 3 sunum yaptık. UEFA bu konuda çok ciddi ve samimi fakat amacı futbolu öldürüp, kuşun kanadını kesmek değil amaçları futbolu geliştirip, iyileştirmek aynı TFF’nin de olması gerektiği gibi. Bu bağlamda incelemesine devam edecek. Umarım Galatasaray ve Türk futbolu için hayırlı ve uğurlu kararlar çıkar. Umarız bir daha bu komitelerin önüne çıkmayız.”

UEFA SAVUNMASININ ANA MADDELERİ:

> UEFA nezdinde Türkiye’nin ve Şampiyonlar Ligi’nin önemli bir markası olması…
> Emlak Konut’la yapılan anlaşma gereği Riva ve Florya’dan sağlanacak yeni gelirlerle borçların büyük kısmının kapanacak olması…
> Futbolculara ve kulüplerine vadesi gelmiş tüm borçların ödendiğine dair belgeler.
> Sermaye artışıyla sağlanan girdi. Eskiye oranla oyuncu maaş bütçesindeki düşmeler.
> Yeni sözleşmelerde prim sisteminde ve kurlarda düzenlemeler. Oyunculara kendi vergilerini ödeme şartı.

“HER TÜRLÜ ACIYA HAZIRIZ”

“Ben en kötü duruma hazırlanırım her zaman ama en iyi geldiğinde de şaşırmam. Her türlü acıya hazırız, her türlü sevinci de olgunlukla karşılarız. UEFA çok ciddi, her noktayı araştırıyor. Bizden beklentiler, aşırı transfer harcamalarını, lüzumsuz harcamaları en aza indirmek. Hem bizim hem Beşiktaş, Fenerbahçe’nin 1,500 amatör sporcumuz var. Bu profesyonellere yük oluyor. Devletimizin yardımı ile bu yük azalacak. Burada oluşan açık futbola biniyor. Amatörden çekilmek istemiyoruz ama bunun belli bir mali optimum noktada devam etmesi gerekir. Devletimiz de bu konuda yardımcı olacak.”

KARAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

“Kararın açıklanması bir süreç alacak. Takvim vermediler. Taraftarımız rahat olsun, her durumda Galatasaray çok büyüktür. Sayısal ve yürek olarak en büyük olduğumuzu biliyoruz, rakiplerimize de saygı duyuyoruz. Taraftarımızın hakkını, hukukunu en iyi şekilde savunuyoruz. Bazen konuşmuyoruz bunu yanlış değerlendirmesinler. Başka kulüplerin biz ceza alalım diye UEFA’ya başvuru yaptığına inanmıyorum. Biz Türk futbolunun kalkınması düşüncesindeyiz.”

KAYNAK: HABERTÜRK
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy