DÖVİZDE HIZLI DÜŞÜŞ

DÖVİZDE HIZLI DÜŞÜŞ

0 537

DÖVİZDE HIZLI DÜŞÜŞ
Kur dün gece 3 ayın en düşük seviyesi olan 5,32’ye kadar gerilemesinin ardından bugün bankalararası piyasada 5,35 seviyesinde seyrediyor.
Dolar/TL, Türkiye’nin İran yaptırımlarından geçici muafiyet almasıyla düşüşünü sürdürüyor.
Euro/TL de 6,10’un altında işlem görüyor.
Sterlin/TL de 6,98 seviyesinde işlem görüyor.
Türkiye’ye İran yaptırımlarından muafiyet tanındığının resmen açıklanmasıyla kurda düşüş dün akşam itibarıyla hızlandı. Enflasyon verisi sonrasında 5,47’nin üzerini gören dolar kararla birlikte hızlı düşmüştü.

TRUMP’IN KONGRE SEÇİMİ SINAVI
Uzmanlar, ABD’de bugün gerçekleştirilecek ara seçimlerin ana gündem maddesini oluşturduğunu belirterek, yapılacak ara seçimlerde ABD Kongresi’nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi’nin tamamı, Senato’daki 35 sandalye ve 36 eyaletin valisinin değişeceğini bildirdi.

Yapılan son anketlerde Demokrat Parti’nin Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elde etmesinin, Senato’da ise Cumhuriyetçi Parti’nin mevcut çoğunluğunu korumasının beklendiğini ifade eden uzmanlar, seçime ilişkin ilk sonuçların yarın, sabahın ilk saatlerinde alınabileceğini kaydetti.

Uzmanlar, yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise Avrupa’da Üretici Fiyat Endeksi ve hizmet sektörü PMI verilerinin takip edileceğini bildirdi.

Teknik açıdan dolar/TL’de 5,25 ve 5,10 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu ifade eden uzmanlar, olası yükselişlerde 5,50’nin direnç olarak izleneceğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy