DOLAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI?

DOLAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI?

0 77

Dolar uzun bir tatilin ardından yeni haftaya hareketli başladı. Dolar güne 6 lira seviyelerinde başlamasına karşın sonradan gelen alımlarla bir anda yükselişe geçti ve 6.19 liraya kadar çıktı. Dolarda özellikle 6.05 lira ile 6.17 lira arasında çok hızlı işlemlerin gerçekleştiği görüldü. Dolar saat 10.20 itibariyle 6.10 lira seviyelerinden işlem gördü.

Geçtiğimiz hafta bayram tatili nedeniyle sadece yurtdışı işlemlerin gerçekleştiği dolar kuru yurtiçi işlemlere sabah ilk olarak düşüşle başladı. Geçtiğimiz hafta içinde 6.10 liraların üzerini gören dolar kuru bu sabah ilk işlemleri 6 lira seviyelerinden geçti.

Doların seyrinde Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin belirleyici olmaya devam edeceğini belirten analistler, 6 lira seviyesinin çok önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Öte yandan Türkiye’de bugün TÜİK sektörel güven endeksleri, TCMB kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi ile Hazine brüt borç stoku verileri açıklanacak.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy