DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNDEN GURURLANDIRAN BAŞARI

DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNDEN GURURLANDIRAN BAŞARI

0 222

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Tezsiz Mimarlık Yüksek Lisans Programı öğrencileri, dünyanın prestijli yarışmalarından biri olan “Athenaeum – of World Architecture ’20: Brazil” tasarım yarışmasına katılarak “People’s Choice” dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Öğrenciler söz konusu yarışmaya “The Hovering Building” projesi ile katıldı. Khadidja Moussa Abakar, Dana Amro ve Farbod Fathi isimli öğrenciler, söz konusu yarışmaya MARC591 dersi kapsamında gerçekleştirdikleri projeleriyle katıldılar. Ders yürütücüleri Gaye Şenyaşa ve Zafer Cafer Volkan, öğrencilerin elde ettikleri başarılarla her zaman gurur duyduklarını belirttiler.

Yarışma Hakkında
Mimarlar günümüzde artık yalnızca bina inşa etmiyor, ekosistemler inşa ediyor. Bu da mimarlığın rolünü oldukça genişletti. 2020 yılına girerken, bu değişen tanımlar daha da netleşmeye başladı. Mimarlık geliştikçe, temalar da arkalarında inanılmaz izler bırakarak değişmeyi sürdürüyor. Bu Güney Amerika özelinde daha da belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Dünya kapital mimarlığı bir diyalog alanı olarak kabul edildiğinde, mimarlık için mimarlığı inşa etmenin vakti de geldi. “Athaneum” 21. yüzyılda öğrenmenin ötesinde bir alan. Yarışmanın jüri üyeleri dünya çapında tasarımcılar, profesyoneller ve akademisyenlerden oluşuyor.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy