DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ AKADEMİK YILA ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

DAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ AKADEMİK YILA ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

0 107

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, yeni akademik yıla her sene olduğu gibi bir dizi etkinlikle giriyor. Mimarlık Fakültesi, ilk olarak düzenlediği yeni döneme merhaba yemeği ile tüm akademik ve idari personelin buluşmasına vesile olarak, akademik yılın başlangıcını herkesi bir araya getiren ve kaynaştıran bir etkinlik ile kutladı. Söz konusu etkinlik, Mimarlık Fakültesi’nin başarılı mezunlarından İç Mimar Dündar Özişlek tarafından tasarlanan ve yine Fakülte mezunlarından Mimar Parnaz Ordooyi’nin çalıştırdığı Beckett Restoran’da gerçekleştirildi.

Öte yandan Fakülte, aralarında yoğun olarak birinci sınıf öğrencilerinin de bulunduğu ve başarılı bir dönemi hedefleyerek düzenlenen, tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının katılımı ile Öğrenci Projeleri Sergisi’ni gerçekleştirdi. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam’ın da katıldığı sergide konuşan DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, öğrencilerin evlerine döndükleri için ne kadar mutlu olduklarını ifade ederek yeni akademik dönemde herkese başarılar diledi.

Mimarlık Fakültesi’nin yapmakta ve başarmakta olduğu işler, projeler ve etkinliklerle ilgili Fakülte üyeleriyle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Osam, Üniversite’nin uluslararası başarı sıralamalarında gösterdiği ivmeden bahsederek Fakülte’nin bu paraleldeki çalışmalarını takdirle izlediğini ifade etti. Söz konusu sergiye DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcı Prof. Dr. Halit Tanju Besle, İdari ve Teknik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naciye Doratlı, Rektör Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Arif Akkeleş ile Teknik İşler Eşgüdüm Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Müge Rıza da katıldı.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy