DAÜ İLE ANKOS İŞ BİRLİĞİNDE MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

DAÜ İLE ANKOS İŞ BİRLİĞİNDE MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

0 47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ve Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) iş birliğinde Mesleki Eğitim Semineri gerçekleştiriliyor. 26 Ocak 2018 Cuma günü, 09:00’da DAÜ Özay Oral Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek olan açılış töreni ile başlayacak olan ekinlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) faaliyet gösteren üniversitelerdeki  kütüphane çalışanlarının mesleki gelişimini desteklemek ve bu doğrultuda KKTC’deki üniversite kütüphaneciliğinin gelişimine katkı sağlamak amaçlanıyor.

“Modern Üniversite Kütüphaneciliğinde Kütüphane Kurma, Yönetme ve Geliştirme” teması ile tam gün sürecek olan eğitim seminerinde Koç Üniversitesi Kütüphane Direktörü ve ANKOS Başkanı Tuba Akbaytürk Çanak “ANKOS nedir, çalışma alanları nelerdir?” konularında sunum gerçekleştirecek. Ardından Bilgi Üniversitesi Kütüphane Direktörü Sami Çukadar “Üniversite Kütüphanelerinde Bilgi Okur-Yazarlığı”, MEF Üniversitesi Kütüphane Direktörü Ertuğrul Çimen “Derme Geliştirme ve Yönetimi”, İbn Haldun Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Sönmez Çelik “Kütüphane Web Sayfası Yönetimi”, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Kütüphanesi Uzman Kütüphaneci Gönül Kafalı Can ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kütüphanesi Uzman Kütüphaneci Üstün Berk Sezgin “Elektronik Kaynakların Seçim ve Yönetimi” konularında sunum gerçekleştirecek.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy