DAÜ “ADA IŞIĞI” PROGRAMINDA MÜZİK DOLU SOHBET

DAÜ “ADA IŞIĞI” PROGRAMINDA MÜZİK DOLU SOHBET

0 24

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Ada Işığı” programının bu haftaki konuğu başarılı ses sanatçılarından İbrahim Özduran oldu. Söz konusu programda müzik yolculuğu üzerine oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

 

İbrahim Özduran programa, “Sanat demek işsizliğe imza atmak demektir.” sözü ile başladı. Özduran, halkın sanata yatkınlığı olduğunu ancak devletimizin desteğinin yetersizliğinin göze çarptığını vurguladı. Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Özduran, çocukluğunu küçük ve büyük baş hayvan besiciliği yanında patates üreticiliği yapan ailesine destek olarak geçirdiğini, sanatla tanışmasının da doğayla iç içe oluşunun büyük bir etkisi olduğunu belirtti. Ovalarda söylediği şarkıları mikrofon tutarak söylemeye başlayan Özduran, çocukluğundan beridir sanata karşı merakının büyük olduğunu da dile getirdi. Özduran ilk sahne deneyimini 1992 yılında Gazimağusa Boğaz’da bulunan Long Beach Restoran’da yaşadığını anlatarak sonrasında söz konusu mekanda sahne almaya başladığını dile getirdi. Erkan Dağlı ile müziğe olan yolculuğunu detaylı bir şekilde paylaşan Özduran, müziğe olan tutkusunu hiç kaybetmediğini ve devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Ada Işığı programının söz konusu bölümü, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü, 20:15 – 21:00 saatleri arasında Kanal Sim’de yayınlanacaktır.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy