DAÜ 2017-2018 MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

DAÜ 2017-2018 MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

0 121

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) 2017-2018 Akademik Yılı Güz Dönemi mezuniyet töreni Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda yer alan törende gerçekleşti.

Töreni, Geçici Meclis Başkanı Hüseyin Angolemli, Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu  eski Meclis Başkanı Sibel Siber ve bazı milletvekilleri izledi.

Saygı duruşu, Uluslararası Koro eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan  törende  sembolik ağaç dikimi gerçekleştirildi. Törende, mezunlar adına   Zelena Ntombizodwa   Cumbo,  Berkhan Yaşar, Vakıf Yöneticiler Kurulu adına Recai Ergün ve DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam konuşma yaptı.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam törende  yaptığı konuşmada,  mezunları dünya üniversitesinden uğurladıklarını belirterek, DAÜ olarak yaptıkları şeyin; değer oluşturarak insanlık hizmetine sunmak olduğunu kaydetti. DAÜ’nün eğitim alanında en üst seviyeye ulaştığını kaydeden Osam, uluslararası akreditasyonlara yenilerinin eklendiğin, 2021’e kadar akreditasyonsuz fakülte kalmayacağını söyledi. Osam, topluma hizmet alanında birçok projeye imza attıklarını kaydederek,  DAÜ’nün geleceği kucaklamak için büyük gayretle çalıştığını vurguladı. Osam, mezunlardan   KKTC’ye yönelik  yanlış tutumlara   “dur” demelerini isteyerek, bu sayede  DAÜ ve KKTC’ye  gönül borcunu yerine getirmiş olacaklarını belirtti.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu üyesi  Recai Ergün de,  bugün mezunların velileri için de özel bir gün olduğunun altını çizerek, evlatlarına  sağladıkları her türlü destek ve DAÜ’ye güven için velilere teşekkür etti. Ergün, mezunların aldıkları eğitimin önlerine çıkacak her engeli aşmaları için yeterli olduğunu belirtti. Ergün, DAÜ’nün her alanda gelişip büyüyerek  değişime ayak uydurduğunu  ve uluslararası standartlarda büyümeye devam edeceğini söyledi.

Tören diplomaların verilmesinin ardından, Kolpa konseriyle sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy