ARKIN PALM BEACH HOTEL’DE AŞK DOLU GECE

ARKIN PALM BEACH HOTEL'DE AŞK DOLU GECE

0 167

Gazimağusa körfezinin tercih edilen otellerinden Arkın Palm Beach Hotel & Casino aşk dolu bir sevgililer günü gecesi yaşandı.

Serdar Tuksal ve orkestrasının yer aldığı gecede aşk dolu şarkılar seslendirildi. Çiftler doyasıya sevgililer gününün tadını çıkarttı.

SEVGİLİLER GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Bir rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı.
Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi.

İşte bu yüzden Claudias, Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı.

Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. O gün itibariyle Sevgililer Günü’nün kutlandığı ifade edilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy