ANASTASİADİS TÜRKİYELİ YELKENCİLERİ ALKIŞLA SELAMLADI

ANASTASİADİS TÜRKİYELİ YELKENCİLERİ ALKIŞLA SELAMLADI

0 163

Dünya Yelken Şampiyonası’na katılan yelken ekiplerinin geçişlerini ayakta selamlayan Anastasiadis, Türkiye ekibinin geçişi sırasında CNA objektifine yansıdı.

Limasol’da Mağusa Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Dünya Yelken Şampiyonası kapsamında ‘IOANNİDEİA 2018’ deniz ve kültürel etkinliklerinin açılışı dün akşam Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis tarafından yapıldı.

Etkinliğe katılan yelken ekiplerinin geçişlerini ayakta selamlayan Anastasiadis, Türkiye ekibinin geçişi sırasında gülümseyen ve alkışladığı görülen Anastasiadis yaptığı konuşmada bu tür yarışların Kıbrıs’ta düzenlemesinin öneminden söz etti ve hükümetinin Kıbrıs’taki sporları ve sporcuları desteklemeyi ve tanıtmayı amaçladığını vurguladı.

Anastasiadis, devletin sporcuları destekleyeceğini, beklentilerini yerine getireceğini söyledi.

Anastasiadis, Dünya Yelken Şampiyonası, uluslararası alanda tanınmış sporcuların ilgisini çektiğini ve olağanüstü bir yarışma çıkarmalarının beklendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Anastasiadis, şampiyonanın ve bununla ilgili etkinliklerin ada turizminin tanıtılmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Nicos Anastasiadis, Mağusa Yelken Kulübü’nün spor faaliyet ve etkinliklerine değindi; adil yarışmanın değer ve ilkelerini tanıtmak için organizasyonlar yaptığını, kulübün bu tür yarışları bir gün kurulduğu yerde yapacağını umduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy