AMBARGOLARI DELMEK İÇİN OYNADILAR

0 143

KKTC Cumhuriyet Meclisi Futbol takımı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol takımı bugün saat 11.00’da Gazimağusa Canbulat stadyumunda karşı karşıya geldi.

Maçta Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın yanı sıra Milletvekilleri Ersan Saner, Erhan Arıklı, Dursun Oğuz, Hasan Büyükoğlu, Oğuzhan Hasipoğlu,Sunat Atun ve Mesut Genç’in yanı sıra bazı eski Milletvekili ve Bürokratlar yer aldı. TBMM takımında, bir dönem Türkiye Süper Liginde de forma giymiş MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da yer aldı. Eski hakemlerden Alper Aligüllü’nün yönettiği maçta karşılıklı ataklar sonuç vermeyince ilk yarı 0-0’lık eşitlikle sona erdi.

İkinci yarının başlarında TBMM takımı Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ile bulduğu golle 1-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarda TBMM takımı, 23.Dönem Afyon Miletvekili Zekeriya Aslan ile skoru 2-0’a getirdi. Cumhuriyet Meclisi takımının golü ise İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müdürü Hüseyin Amcaoğlu’ndan geldi. Karşılaşma sonunda kupa töreni yapıldı ve madalyalar verildi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, konuk takım Milletvekillerine teşekkür ederken, güzel bir dostluk ortamında tarihi bir stadyumda karşı karşıya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kazananın dostluk olduğunu ifade eden Başkan Uluçay, TBMM ile ilişkileri her alanda geliştirmek arzusunda olduklarını ifade etti. Kupa töreninde konuşan Takım Kalecisi ve 22.23 ve 24. Dönem Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz da dostane bir maçta bir araya geldiklerini ifade etti ve Başkan Uluçay ve Cumhuriyet Meclisine teşekkür etti. Poyraz, en kısa sürede rövanş karşılaşması için Cumhuriyet Meclisi takımını Ankara’ya beklediklerini söyledi. (MHA)

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy