ABD’DEN KIBRIS AÇIKLAMASI İKİ TOPLUMLU FEDERASYONU DESTEKLİYORUZ

ABD'DEN KIBRIS AÇIKLAMASI İKİ TOPLUMLU FEDERASYONU DESTEKLİYORUZ

0 16

Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasında çarşamba günü gerçekleştirilen görüşme konusunda ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada “iki bakanın ABD-Güney Kıbrıs ilişkilerinin güçlendirilmesinin önemini teyit ettiğini ve güvenlik alanında ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda anlaşmanın Dışişleri Bakanı Christodoulides ve Bakan Yardımcı Wess Mitchel tarafından imzalanmasını selamladıkları” belirtildi.

“Anlaşma terörle mücadele konusundaki ortak ilgiye, deniz ve sınır güvenliğinin güçlendirilmesi ve bölgesel güvenliğin ilerletilmesine yer vermektedir” denilen yazılı açıklamada , “Pompeo Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesindeki kaynaklarıyla ilgili uzun yıllardır ABD politikasını teyit ederek, ABD’nin BM himayesinde, adanın iki bölgeli, iki toplumlu bir federasyon çatısı altında birleşmesi yönündeki çabaları desteklemeye devam ettiğini vurguladı” ifadesine yer verildi.

3-NOYANLAR GROUP REKLAM
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy