5 TRİLYONLUK MÜLKÜM VAR ŞİMDİ KİME NASIL DEVREDECEĞİM?

5 TRİLYONLUK MÜLKÜM VAR ŞİMDİ KİME NASIL DEVREDECEĞİM?

0 295

Hükümetin geçtiğimiz hafta vatandaşlıklarını iptal ettiğini duyurduğu 175 kişiden biri olan avukat Hakan Athan açıklamada bulundu.

Vatandaşlıktan çıkarıldığını arkadaşlarının medya üzerinden öğrenerek kendisine bildirdiğini ifade eden Hakan Athan, suçunun ne olduğunu, neyin usulsüz gerçekleştiğini sorarak Girne’de tapulu 7 dairesi ile Mağusa’da arsası olduğunu, 2015’den beri adaya gidip geldiğini anlattı.

Mülklerinin toplam değerinin 5 Trilyonu bulduğunu ifade eden Hakan Athan, vatandaşlıktan çıkarıldığı için daimi ikamet izni kapsamında hukuken yalnızca bir daireyi üstüne olabileceğini, bu durumda tanesi 30 Bin TL’den devir işlemini kime nasıl yapacağını sordu.

“Yasa dışı ne yapmışız, usulsüz olan nedir. İstanbul’da avukatım” diyen Athan, çok mağdur olduğunu belirterek dikkate alınması talebinde bulundu ve hukuk devleti çerçevesinde konunun takipçisi olacağını söyledi.

Öte yandan hükümetin geçtiğimiz hafta vatandaşlıklarını iptal ettiğini duyurduğu 175 kişiden bazı isimler hakkında geri adım atarak kararı iptal ettiği ifade ediliyor; konuyla ilgili Resmi Gazete’nin de yayımlanmaması bu konuda hükümete imkân tanırken vatandaşlığı iptal edilen bazı isimlerin de yasal itiraz sürecini başlattığı kaydedildi.

Bakanlar Kurulu, vatandaşlıkları geri alınanların mağduriyet yaşamamaları için söz konusu 175 kişiyi 90 gün süreyle muhaceret izinli sayarak, bu sürede KKTC’de çalışma veya iş kurma başvurusu yapmalarına olanak sağlamıştı. Ayrıca vatandaşlığı iptal edilenler arasında ismi geçen Aras Karabal, hükümet aleyhine 700 bin Sterlin tazminat davası açacağını duyurmuştu.

KAYNAK:Kıbrıs Postası

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy