3 BÖLGEDE HUZUR OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0 298

Gazimağusa, Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube, Cürümleri Önleme Şubesi, Trafik Şubesi ve Polis Özel Harekat Müdürlüğü ekipleri Cuma ve Cumartesi günleri 21.00-01.00 saatleri arasında sorumluluk sahaları içerisinde huzur operasyonu gerçekleştirdiler.

Geçtiğimiz hafta operasyona silahla katıldığı ve halkta tedirginlik yarattığı için tepki toplayan Özel Hareket Bölüm Müdürlüğü ekipleri ise bu kez sokaklarda silahsız bir şekilde dolaştı.

Huzur operasyonları kapsamında kumarhaneler, gece kulüpleri, bet ofisleri, kahvehaneler, iş yatı evleri ve pansiyonlar kontrol edildi.,

Gazimağusa

Gazimağusa’da gerçekleştirilen huzur operasyonu kapsamında KKTC’de izinsiz ikamet eden 4 kişi ve tasarruflarında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan 2 kişi tutuklandı. 650 araç ve sürücüsünün kontrol edildiği trafikte ise suç işledikleri tespit edilen 166 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı. 7 araç da trafikten men edildi.
Kumarhanelere girmeleri ve bulunmaları yasak olan 17 kişi tespit edilerek, haklarında yasal işlem başlatıldı.
Polis Basın Subaylığı’ndan gerçekleştirilen açıklamaya göre, asayiş ve trafik ekipleri tarafından 2 bölgede düzenlenen huzur operasyonu kapsamında bin 235 araç kontrol edildi.

Lefkoşa

Lefkoşa Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında faaliyet gösteren dört adet yatı evi, beş adet kahvehane, bet ofisleri, Organize Sanayi Bölgesi, Köşklüçiftlik, Çağlayan, Ayluka Kilisesi, Barış Manço Parkı, Ermeni Kilisesi ve Gençlik Gücü çevresi, gece kulüpleri ve kumarhaneler kontrol edilmiş olup, yapılan kontrollerde bir kişi KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilerek tutuklanmış olup, on dört kişi kumarhanede bulunmak ve bulunmasına müsaade etmek suçundan haklarında yasal işlem başlatılmıştır. Trafik ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise toplam 550 araç kontrol edilmiş olup, 102 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilmiştir.

İskele

İskele Polis Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde bulunan bet ofisleri, kumarhaneler ve alkollü içki satışı yapılan yerler kontrol edilmiş olup, kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak olan bir kişi tespit edilmiş, ayrıca bir şahsın aracında yapılan kontrolde bir adet kama ve bıçak tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Trafik ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise toplam 685 araç kontrol edilmiş olup, suç işlediği tespit edilen 83 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilmiş olup, 5 araç trafikten men edilmiştir.

İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy