2.ULUSLARARASI KADIN SANATÇILAR BULUŞMASI SERGİSİ AÇILDI

2.ULUSLARARASI KADIN SANATÇILAR BULUŞMASI SERGİSİ AÇILDI

0 73

Koordinatörlüğünü ve küratörlüğünü ressam İpek Denizli Karagöz’ün ve Dr. Arif Albayrak’ın üstlendiği; Türkiye, Suudi Arabistan, Makedonya, Kosova,Ukrayna ve İran’dan 8 sanatçının 7 gün boyunca, Gazimağusa’da sürdürdükleri “2.Uluslararası Kadın Sanatçılar Buluşması” sergisi, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in de katılımıyla açıldı.

Dr. Arif Albayrak açılış konuşmasında: “Bir hafta boyunca burdaydık değerli sanatçılarımızla güzel günlerimiz oldu ve onları çok güzel ağırlamaya çalıştık. Tuallere güzel renkler koydular ama bu gecenin en güzel rengi bu etkinliğimize katılan santçılarımız oldu.”dedi.

Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun dizeleriyle sözlerine başlayan Küratör İpek Denizli Karagöz ise;  “ Sanat ambargo tanımıyor, sanat sadece galerilerde duvarlara asılan resimlerden ibaret değildir.” diyerek sanatın önemine ve değerine vurgu yaptı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı açıklamada ise; “İlki çok heycan uyandırmıştı bende, ikicisi de aynı şekilde hatta ben üçüncüsü hatta dördüncüsünü hayal etmeye başladım ama burda esas bu işin mimarı olan Dr. Arif Albayrak ve İpek Denizli Karagöz’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Biz yerel idareler olarak tüm destekleri vermemiz görevimizdir, görevin ötesinde bunu severek ve mutlu olarak yaptığımızı söylemek isterim” dedi.

3-NOYANLAR GROUP REKLAM
İlginizi Çekebilecek Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy